Ято бели щъркели избра за спирка емблематичен за Стара Загора паметник - част от Мемориалния комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Това съобщиха на официалния сайт на Спасителния център за диви животни „Зелени Балкани“.
„Птиците са избрали монумента „Самарско знаме“ за своята почивка по време на дългия път на миграцията. Това поведение на белите предвестници на пролетта не е изненадващо, тъй като те търсят високи места за своите почивки и нощувки по пътя обратно към родните места.
Въпреки че топлата зима задържа много щъркели тази година в България, за което ни сигнализираха десетки граждани из цялата страна, все пак голяма част от птиците предприеха дългия и опасен път на миграция, отвеждаща ги в топлите страни“, посочват от центъра.
Новият областен управител на Смолян: Ще дам всичко от себе си да вървим напред
Премиерът Румен Радев: По никакъв начин държавата няма да се меси на пазара
Пищно посрещане за Тръмп в Пекин на фона на предупреждения за Тайван
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)