Юнайтед имаше нужда от продължения, за да пребори коравия Копенхаген

00:35, 11.08.2020
Чете се за: 02:30 мин.
юнайтед имаше нужда продължения пребори коравия копенхаген

"Червените дяволи" надделяха с минималното 1:0 и след 120 минути игра продължават напред в битката за трофея в Лига Европа.

Единственото попадение в срещата дойде в 95-та минута, когато Бруно Фернандеш реализира дузпа.

Голът бе седми за португалецът в това издание на надпреварта, с което той излезе еднолично начело в класацията за най-много отбелязани попадения в турнира през този сезон

Ето и как се разви срещата:

Първата възможност в двубоя дойде в 9-та минута, когато Маркъс Рашфорд стреля от пряк свободен удар неточно.

Секунди по-късно, серия от рикошети предостави възможност на Мейсън Гринууд да стреля, но ударът му бе твърде слаб.

Последваха силни минути за датския отбор и в 13-та хубаво подаване в наказателното поле на червените дяволи за малко не бе засечено от 18-годишният нападател Дарами.

Четири по-късно, Фред сбърка при изнасянето и това откри нов шанс пред Копенхаген. При последвалото разбъркване датчаните поставиха Юнайтед под сериозно напрежение като дори Пол Погба трябваше да се намесва, но все пак нулевото равенство се запази.

Постепенно футболистите на Солскяер изнесоха играта в по предни позиции и в 22-та минута стигнаха до интересна ситуация пред вратата на Копенхаген.

Пол Погба свали топката за Антони Марсиал, който бе повален в наказателното поле и съдията Клеман Тюрпен мигновено посочи бялата точка.

Един от неговите асистенти обаче му сигнализира, че Погба е бил в положение на засада при подаването към него и това принуди реферът да преосмисли решението си да отсъди дузпа.

Последва натиск от страна на английският тим, който не доведе до сериозни опасности пред вратата на Копенхаген.

В края на полувремето Мейсън Гринууд пое топката на скорост и съумя да отбележи хубаво попадение.

За негово съжаление, радостта му не трая дълго, след като системата ВАР сигнализира, че младият англичанин е бил в положение на засада.

По този начин двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

След почивката червените дяволи продължиха с натиска си и в 55-та минута изстрел на Мейсън Гринууд срещна страничната греда на датската врата.

При добавката си Рашфорд реализира, но и това попадение бе отменено заради засада.

В 61-та минута Пол Погба пусна страхотен пас към Рашфорд, но от близко разстояние англичанинът стреля много разочароващо.

В ответната атака и Копенхаген можеха да отбележат, но Йонас Винд не намери добре топката и тя попадна в ръцете на Серхио Ромеро.

Секунди по-късно и другата странична греда на вратата на датчаните бе разтресена. Този път Бруно Фернандеш стреля мощно по диагонала, но видя как топката се отбива в страничния стълб.

Атаките към двете врати продължиха и в 65-та Расмус Фелк демонстрира чудесна техника, за да елиминира двама бранители в червено, след което потърси Винд .

Той, от своя страна, не подходи егоистично и подаде на Брайън Овиедо, чиито изстрел бе спрян след жизнено важен шпагат на Ерик Баи.

Три минути по-късно Бруно Фернадеш отново пробва късмета си, но този път бе развенчан от вратаря Йонсон.

Последваха минути, в които интересните ситуации липсваха, когато в 84-та минута Антони Марсиал стреля опасно от далеч, но блестяща намеса на вратаря на Копенхаген с една ръка запази нулевото реми.

В самия край на двубоя отново деветката на Юнайтед бе в центъра на събитията. Негов брилянтен пробив го изведе очи в очи с вратаря на Копенхаген.

Току преди да нанесе решителен изстрел обаче, топката му бе избита с брилянтен шпагат на младия бранител Виктор Нелсон.

Така след 90 минути игра резултатът остана 0:0 и мачът влезе в продължения.

"Червените дяволи" започнаха агресивно и от първата минута потърсиха гола.

Антони Марсиал на два пъти тества Йонсон, но шведският страж и при двата случая се справи блестящо.

В 95-та минута минута французинът бе съборен в наказателното поле и Клеман Тюрпен посочи бялата точка.

Този път системата ВАР се намеси само за да потвърди правотата на решението на френския арбитър.

Зад топката застана Бруно Фернандеш и португалецът не сбърка, за да изведе "червените дяволи" напред в резултата.

До края на първото продължение те потърсиха и втори гол, който да убие напълно интригата, но отличният Йонсон развенча първо Хуан Мата, а малко по-късно и голмайстора Фернадеш.

По време на вторите петнадесет минути Копенхаген потърсиха изравнителеното попадение, но не стигнаха до стопроцентова възможност пред Серхио Ромеро.

Така Юнайтед се класира за 1/2-финалната фаза на турнира Лига Европа, където очаква победителят от битката между Уулвърхямптън и Севиля, която е в утрешния ден.