Юношеските баскетболни национали до 18 години победиха Румъния

Български национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
15:43, 10.07.2022

Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст спечели втората контрола при гостуването си в Румъния. Тимът, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков спечели втория мач в северната ни съседка със 72:57 точки.

Този път всички играчи получиха игрово време, като само двама не успяха да се разпишат.

Мачът започна равностойно, като след 10 минути игра домакините имаха лек превес, а след 15 минути резултатът бе равен. Българите все пак дръпнаха с 4 точки до почивката. Второто полувреме започна с превъзходство на нашите момчета, които поведоха с 13 точки. Последваха нови равностойни минути, но в края юношите ни показаха повече желание и концентрация и натрупаха сериозна разлика за крайния успех.

Българите отново загубиха борбата, но имаха предимство в бързите атаки и в точките, дошли от резервната скамейка.