Юношите по футбол с победа срещу Андора на старта на турнира на УЕФА

юношите футбол победа андора старта турнира уефа
11:31, 08.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Националният отбор по футбол до 16 години победи с 3:0 Андора в първата си среща от международния приятелски турнир, организиран от Българския футболен съюз.

Двубоите се провеждат в курорта „Албена“ и са част от програмата на УЕФА за развитие на младежите.

Попаденията паднаха в последните 15 минути на мача, след като гостите вече бяха останали с човек по-малко след изгонването на защитника Пол Мартин. Александър Маринов откри резултата за България след центриране на Илиян Димитров. В добавеното време на втората част Венцислав Иванов добави два гола за убедителната победа. Нападателят на ЦСКА първо се разписа от дузпа, която сам изработи, а секунди след това вкара с глава след центриране от корнер.

"Вижда се, че ни чака огромна работа. Но предполагам след всеки лагер би трябвало да подобряваме играта. Като игра не съм доволен. Резултатът на този етап не е толкова важен за мен", сподели Йордан Петков, селекционер на националния отбор до 16 години.

В другите две срещи от турнира България излиза срещу Молдова и Румъния.

Автор: Петър Дойкински

Има ли драстично нарастване на цените на горивата в Русе?