Равенство между Дженоа и Ювентус

08:34, 16.12.2023
Чете се за: 01:27 мин.
Ювентус Дженоа

Първият двубой от 16-ия кръг в Серия А между Ювентус и Дженоа завърши при равенство 1:1. Възпитаниците на Масимилиано Алегри можеха да оглавят таблицата, но вместо това изостават на точка от лидера Интер, който е с мач по-малко.

Бианконерите получиха дузпа в 27-ата минута, когато Хосеп Мартинес фаулира Федерико Киеза. Именно офанзивният футболист на "черно-белите" реализира последвалия 11-метров наказателен удар за 1:0.

Домакините започнаха второто полувреме на стадион "Луиджи Ферарис" в Янов ударно и възобновиха равенството 164 секунди след подновяването на играта. Алберт Гудмундсон завърши отлично изградена многоходова атака.

До края на срещата Хосеп Мартинес спаси изстрели на Федерико Киеза и Бремер и не позволи на гостите да върнат аванса си.

Ювентус остава на втората позиция в класирането с актив от 37 точки. Дженоа заема 14-ото място в подреждането с 16 пункта.