"Бианконерите" са замесени в битката за места, даващи право на участие в Шампионска лига.
Ювентус победи Лече с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Теун Коопмейнерс и Кенан Йълдъз бяха точни за победителите.
Домакините откриха резултата след само 96 секунди игра на стадион "Алианц" в Торино. Теун Коопмейнерс се разписа с диагонален изстрел по земя от вътрешността на наказателното поле.
Гостите отговориха с удар на Никола Кръстович в 5-ата минута, но топката срещна дясната греда.
"Бианконерите" удвоиха преднината си в 33-ата минута. Кенан Йълдъз, Кефрен Тюрам и Душан Влахович размениха три подавания с по едно докосване. Турчинът завърши атаката с шут в далечния ъгъл за 2:0.
След почивката възпитаниците на Марко Джампаоло стигнаха до почетен гол. Федерико Баскирото засече с глава центриране от пряк свободен удар на Торир Йохан Хелгасон.
Ювентус се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 59 пункта. Лече остава над зоната на изпадащите и заема 17-ото място в подреждането с 26 точки.
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план
Няма замърсяване на въздуха край Стара Загора след пожара, унищожил 50 тона пластмаси
20 заведения са проверени в Благоевград в рамките на операция срещу разпространение на наркотици