Ювентус започна сезона в Серия А с класически успех над Удинезе

23:47, 20.08.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Ювентус Адриен Рабио

Ювентус победи Удинезе с 3:0 в мач от първия кръг на Серия А. Федерико Киеза, Душан Влахович и Адриен Рабио се разписаха през първото полувреме.

Гостите поведоха след едва 108 секунди игра. Федерико Киеза стреля извън наказателното поле за 1:0.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри получиха дузпа в 19-ата минута. Фести Ебозели игра с ръка в наказателното поле, а Душан Влахович удвой преднината.

В добавеното време на първото полувреме бианконерите направиха аванса си класически. Адриен Рабио засече с глава центриране във вратарското поле на Андреа Камбиазо.

След почивката Душан Влаховиче можеше да направи победата още по-категорична, но негов гол не бе зачетен поради засада.

Ювентус заема втората позиция в класирането, докато Удинезе е на последното 20-о място в подреждането.

В друг шампионатен мач, игран по същото време, Лече победи Лацио с 2:1 след обрат.