Южна Корея победи Иран и оглави квалификационна група "А" в зона Азия

юрна корея победи иран оглави квалификационна група зона азия
18:30, 24.03.2022

Тимът на Южна Корея е новият първенец в квалификационна група "А" в зона Азия за Световното първенство по футбол в Катар.

В предпоследния девети кръг от пресявките, четвъртите от Мондиал 2002 победиха с 2:0 бившия вече лидер Иран.

Домакините откриха резултата в добавеното време на първата част, когато голямата звезда на тима Хюн-Мин Сон реши да пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, а иранският страж Амир Абедзаде се намеси неубедително и позволи на топката да премине голлинията.

Крайният резултат оформи Йонг-Гвон Ким в 63-ата минута, засичайки във вратарското поле подаване по земя на Лий.

С домакинския успех Южна Корея събра актив от 23 точки, на пункт преднина пред втория Иран. Двубоят не бе от особено значение за двата тима, които отдавна си подпечатаха визите за Мондиала в края на годината.

НАТО одобри бойни групи в България, Румъния, Словакия и Унгария (ОБЗОР)
Проучвателната мисия на ЕНП: Задържанията и обиските на Борисов, Горанов и Арнаудова са незаконни