Южна Корея се класира за Световното първенство

лого Катар мондиал 2022
20:21, 01.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Южна Корея се превърна в 15-ия тим, който се класира за предстоящото Световно първенство по футбол в Катар. Възпитаниците на Пауло Бенто победиха Сирия с 2:0 в квалификационен мача.

Омар Махер Хрибин се разписа в 10-ата минута за отбора, воден от Валериу Тица, но голът му бе отменен, след намесата на ВАР, заради засада.

Жин-Су Ким откри резултата в 53-ата минута на двубоя, игран на стадион "Забеел" в Дубай. Чанг-Хуун Куон оформи крайния резултат в 71-ата минута.

Южна Корея заема 2-рата позиция в група "А" с актив от 20 точки. Сирия е последен с в пункта.

Останалите отбори, които вече са си осигурили участие на Мондиал 2022, са Катар, Германия, Дания, Бразилия, Франция, Белгия, Хърватия, Испания, Сърбия, Англия, Швейцария, Нидерландия, Аржентина и Иран.