За втора поредна седмица Диа Евтимова стигна до 1/4-финалите на "ITF" турнир на клей в Анталия с награден фонд 15 000 долара.
В мач от втория кръг днес 34-годишната хасковлийка постигна обрат с 2-1 сета срещу румънката Арина Габриела Василеску - 3:6, 6:4, 6:2.
За място на 1/2-финалите Евтимова ще спори с италианка - Федерика Билардо или Вирджиния Ферара. Миналата седмица Диа отпадна на 1/4-финал в турския курорт след поражение в два сета срещу поставената под №3 Мария Фернанда Ерасо Гонсалес от Колумбия.
Другите две наши тенисистки, които преодоляха първия кръг в Анталия тази седмица, приключиха участието си на второто стъпало. Тази сутрин Даря Шаламанова загуби с 1:6, 4:6 от №4 в схемата Хърикан Тайра Блек (САЩ), а Ани Вангелова падна с 1:6, 1:6 от №6 Ванда Лукач (Унгария).
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"