Тя е обявена за общонационално издирване
Изчезналата преди три дни Ивана от Дупница е обявена за общодържавно издирване. Периметърът на търсенето се разширява. Вече четвърти ден 200 души с термокамери и кучета я издирват, но до момента от нея няма следа.
За последните дни са обходени всички райони тук и около Дупница. Всички близки села са прегледани, за жалост Ивана до момента не е открита. И днес стотици доброволци и полицаи продължават издирването. Родителите на Ивана са много притеснени и мислят, че е имало причина Ивана да остави телефона си.
"Благодарни сме на хората, които я търсят. Дано я намерят. Моля се на Господ! Не знам къде да ходя и аз да търся - не знам!", казва през сълзи бащата на Ивана.
Майката на изчезналото момиче разказа пред камерата на БНТ, че Ивана може да е била разстроена, защото си е купила лекарство, защото била настинала, а в училище са й направили забележка.
"Сега малко като на сляпо се търси и само предположения", разказва доброволец в търсенето.
"Тръгнал съм сутринта от Кюстендил. Проверил съм периметъра, който е съобразен с полицията. Няма такова лице по този маршрут", уточни друг доброволец.
Издирвателните акции продължават.
Вижте повече в прякото включване на Станислава Христова