Задържаха 17-годишен младеж, разбивал стъклата на вратите и ограбвал вещи и монтирани устройства от таксита в София, съобщиха от МВР. Разследването е започнало след подадени множество сигнали за извършени кражби от таксиметрови автомобили.
Само за периода 28 март -18 април били заявени над 25 случая за разбиване на стъклата на вратите на колите, от които са отнети вещи и монтирани устройства. По тях са образувани преписки и досъдебни производства.
В рамките на предприетите оперативни действия, в ранните часове на вчерашния ден, в момент на поредно престъпно деяние, е установен и задържан 17-годишен младеж. Част от откраднатото е намерено и иззето. След доклад на материалите в СГП задържаният е привлечен като обвиняем по чл. 195 и чл. 216 от НК и мярката за задържане е удължена до 72 часа.
Работата по документирането на случаите продължава под надзора на прокуратурата.
Бащата на Сияна за липсващите снимки от разследването: Става дума за корупция
Делото "Сияна": Очаква се днес да бъде гледана отново мярката на обвиняемия шофьор Георги Александров
Делото "Сияна": Липсващ цял фотоалбум от доказателствата, отвод на вещо лице и назначена нова комплексна експертиза
Полицейска акция в с. Българи край Царево, претърсва се имот на Калушев
Новородено бебе почина близо два часа след раждането си в Окръжна болница в София