Тази нощ беше разпитана групата от 30 мигранти, задържани в Лясковец вчера, в присъствието на преводач.
Цяла нощ е продължил разпитът на групата. Очаква се скоро да стане ясно в кой бежански център ще бъдат настанени. Мигрантите са от Афганистан и най-вероятно са влезли в страната ни през границата с Турция. Това е третата заловена мигрантска група за денонощие.
Няколко часа полицията издирваше двама избягали души, заради което община Лясковец призова гражданите в социалните мрежи да бъдат бдителни и да съобщят, ако попаднат на хора със съмнително поведение или които не говорят български език. Около 22.00 часа и последните двама бяха открити и отведени в полицията.
Първата група от чужденци е забелязана по тъмно в покрайнините на града, а по-късно по улиците на града били засечени и други мъже и тийнейджъри.
До късно снощи екипи на полицията са придружавали на малки групи мигрантите до отделението на Спешна помощ, където да бъдат тествани за коронавирус. Установено е, че никой от тях не е заразен. Екипът на "По света и у нас" е забелязал, че доста от мъжете и тийнейджърите са с наранявания по тялото.
Вижте повече в прякото включване на Мирела Дончева