Загуба за националите беляза дебюта на Балъков

загуба националите беляза дебюта балъков
Снимка:
17:03, 06.06.2019
Национални отбори

С футболисти от общо осем отбора от Първа лига националният тим на България загуби с 1:2 като гост срещу Чехия в квалификационен мач за Евро 2020, който беше официален дебют за новия селекционер Красимир Балъков.
В третата минута, още при първата си атака

към вратата на домакините, България поведе в резултата след удар с глава на Исмаил Иса, който се разписа след центриране на Ивелин Попов. Това е първо попадение за дебютанта Иса с екипа на националния отбор.

Последва сериозен натиск на чехите и в 15-ата минута Томаш Сучек подаде към Патрик Шик, но нападателят на Рома от няколко метра не успя да насочи топката във вратата на българския отбор.

Четири минути по-късно Якуб Янкто беше изведен в наказателното поле, Кристиян Димитров в опит да избие топката подаде към Патрик Шик и той изравни резултата с удар от наказателното поле.

В 27-ата минута Янкто стреля опасно, кълбото се отби в тялото на Васил Божиков и излезе на сантиметри от страничната греда в ъглов удар.
Само 120 секунди след това Алекс Крал шутира отблизо, но Николай Михайлов отби удара му.

При добавката българският отбор отново имаше късмет и топката не влезе във вратата. При последвалия корнер удар с глава на Шик кацна на напречната греда на българската врата.

В 42-ата минута Васил Божиков от голлинията отби нов опасен удар на Патрик Шик.
Пет минути след почивката се стигна до пълен обрат в двубоя. Шик се откъсна сам през центъра след асистенция на Марек Сухи и хладнокръвно се разписа за втори път във вратата, пазена от Николай Михайлов.

В 61-ата минута Филип Новак стреля с глава, но топката мина близо до гредата на българската врата.

В 70-ата минута коварен удар на Георги Сърмов беше спасен от Томаш Вацклик.
В самия край на двубоя в Прага "трикольорите" опитаха да изравнят, но достигнаха единствено до няколко центрирания, които не застрашиха опасно чешката врата.

Това е първи успех за Чехия в европейските квалификации. Домакините са на второ място в група "А" с 3 точки, докато България е със само две спечелени точки на четвърто място в класирането.

Чете се за: 08:10 мин.
Илиан Илиев пред БНТ: Целя да променя мнението на хората за националния отбор (ВИДЕО)
Чете се за: 05:37 мин.
Република Северна Македония и Латвия записаха победи в група C4 на Лигата на нациите
10:05, 11.09.2024