Заместник-министърът на външните работи Костадин Коджабашев прие днес в МВнР заместник-ръководителя на посолството на САЩ в София Андриа Брулет-Родригез.
Разговорът се състоя в навечерието на третата годишнина от първата сесия на Стратегическия диалог между България и САЩ, провела се в София през януари 2020 г.
В този контекст бяха обсъдени възможностите за задълбочаване на стратегическото партньорство между България и САЩ, принципната готовност на двете страни за организиране на втората сесия на Стратегическия диалог при домакинството на американската страна, както и сътрудничеството между София и Вашингтон по въпроси от споделения дневен ред в условията на множество регионални и глобални предизвикателства.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
НА ЖИВО: Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Председателят на парламента Михаела Доцова се срещна с колегата си от РСМ Африм Гаши
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско