18-ото издание на Маратон на четящите хора започва днес във Варна. Тази година мотото е „Четенето е полезно за вашето здраве“. Тази година заради пандемията маратонът ще бъде дигитален.
Кристиана Димчева, която е главен библиотекар в регионалната библиотека „Пенчо Славейков“ насърчи четящите хора и каза, че ако човек има възможност да чете на детето си, то това е по-силно от всяко назидание.
Цялото интервю гледайте във видеото.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите