От 8.00 ч. днес се променя организацията на движение между 108-и и 119-и км на магистрала "Тракия" за превантивен ремонт на участъка. Напълно ще бъде ограничено преминаването в платното за Бургас. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще бъдат обособени една лента за пътуващите към Бургас и една лента за движещите се към София.
Очаква се ремонтните дейности в отсечката да продължат до 30 юни.
Ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през съоръженията. Апелът към шофьорите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик.
От вчера по обяд заради ремонт на пътната настилка е променена организацията на движение и между 237-и и 253-ти км на магистрала "Тракия" в област Сливен. В участъка е напълно ограничено преминаването в платното за Бургас. Трафикът преминава двупосочно в платното за София, в което са обособени една лента за пътуващите към Бургас и една лента за движещите се към София.
Ремонтът се очаква също да приключи до 30 юни.
Вижте повече в прякото включване на Али Мисанков:
Турция отваря ГКПП "Къркларели Дерекьой - Малко Търново" за преминаване на леки автомобили до 3,5 тона
123 години от Илинденско-Преображенското въстание: Панихида и военен ритуал в местността „Предела“
Заради критично ниското ниво на Дунав: Министерството на енергетиката е в непрекъснат контакт с АЕЦ „Козлодуй“
След бурята в Пловдив: Разчистването продължава, десетки са сигналите за изсъхнали дървета
Въпреки рекордно ниското ниво на Дунав: АЕЦ " Козлодуй" продължава да работи по график