ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Затвориха два търговски обекта в София, отворили въпреки забраната

12226
Чете се за: 00:46 мин.
Икономика
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

От днес е в сила заповедта на здравния министър, която задължава гражданите да носят маски в закрити или открити обществени места. Пак със заповед на министър Ананиев днес са затворени пазари и цветни борси. От Столичното РЗИ проверяват - как се спазват новите по-строги мерки за безопасност.

Засега като че ли мерките постигат очаквания ефект. Цветната борса на пазара "Димитър Петков" е затворена. Там екипът на "По света и у нас" завари екип на столичното РЗИ и начело на директора му бяха затворили един обект на пазара. Д-р Данчо Пенчев сподели своите впечатления дали хората спазват от днес наложената задължителност на носене на маски.

Д-р Данчо Пенчев - директор на Столичното РЗИ: На цветната борса под пазара Димитър Петков един обект работи и той току-що беше санкциониран.

БНТ: С каква сума?

Д-р Данчо Пенчев - директор на Столичното РЗИ: Ако е физическо лице от 300 до 500 лева, а на юридическо - до 1500 лв. Екипите на РЗИ са по всички пазари и извършват проверка. Много хора носят маски. Там където нямат, ние помагаме.

Сергиите на Женския пазар за плодове и зеленчуци също са празни. Но и тук от РЗИ откриха един открит магазин за цветя. Собственичката на магазина твърди, че не е знаела за заповедта.

Все пак по-голямата част от хората слагат маски, но естествено има и такива, които нарушават правилата.

Свързани статии:

Пазарите ще работят само от 13 до 15 април
Пазарите ще работят само от 13 до 15 април
Чете се за: 01:35 мин.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?