Заведения в София и Пловдив обявиха бойокот на ковид мерките.
Пред БНТ собственикът на две от заведенията в Пловдив Деян Найденов заяви, че обявяват граждански протест. Заведенията ще приемат клиенти въпреки заповедта на здравния министър.
"Не сме съгласни с това политическо решение, което се взима прибързано и без да се взима предвид как бяхме затворени около 6 месеца при предишната вълна", каза Найденов.
По думите му те няма да спрат да работят и са убедени са, че са прави.
Найденов заяви, че всичките му служители са ваксинирани.
"Стимулирахме по всякакъв начин нашия персонал, които са предимно млади хора да се ваксинират и всички са ваксинирани. Защото ги убедихме, че това е начинът за работа с хората. В един момент се оказа, че сме ги излъгали, защото нас ще ни затворят първи, които сме ваксинирани", каза още той.
Очакват посетителите също да бъдат ваксинирани.
Вижте повече във видеото.
Гледайте още теми от "Денят започва"
Министърът на енергетиката: Уреждането на задълженията между "Булгаргаз" и "Боташ" няма да натовари бюджета и българските граждани
"ЗАД ДаллБогг: Живот и здраве" освобождава централата си до среда на юли
Цените на горивата след новите удари в Близкия изток – търговци очакват отново увеличение