Украинският президент Володимир Зеленски призова демократичния свят да се откаже от руския петрол.
Във видеообръщение той заяви, че забавянето на решенията за ембарго на руския петрол струва животи. Зеленски ще продължи да настоява руските банки да бъдат напълно изключени от международната финансова система.
Украйна иска санкции, които са достатъчно икономически разрушителни за Русия, за да сложат край на войната.
САЩ обявиха нов пакет от санкции срещу Русия заради Буча
Американският президент Джо Байдън е подписал изпълнителна заповед, с която се забраняват нови инвестиции в Русия на американски граждани.
Замразяват се американските активи на най-голямата руска държавна институция Сбербанк и най-голямата частна Алфа банк.
Сред засегнатите физически лица са двете пълнолетни дъщери на руския президент Путин, съпругата и дъщерята на външния министър Лавров, премиерът Мишустин и бившия президент Медведев.
КОНФЛИКТЪТ В УКРАЙНА: НАЙ-ВАЖНОТО, КОЕТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ
Зеленски и Тръмп са обсъдили войната и възможностите за мир, според Киев това е бил "съдържателен разговор"
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Прехванатият в Ламанша петролен танкер от руския сенчест флот е плавал под камерунски флаг
Швейцарците отхвърлиха на референдум ограничаването на населението до 10 милиона
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)