Българският представител Жан-Божидар Сидеров ще боксира днес в следобедната сесия на Световното първенство за младежи и девойки в Ла Нусия, Испания.
Националът ни в категория до 80 килограма ще се изправи срещу хърватина Антони Миркович в битка за място на 1/8-финалите на шампионата на планетата.
Срещата между двамата е предвидена девета в програмата на следобедната сесия, която стартира от 16.30 часа, което означава, че двамата трябва да се качат на ринга около 18.30 часа.
Вчера вечерта от надпреварата отпадна Георги Стоянов, който допусна драматично поражение с 2:3 гласа от корееца Сон-Хьон Парк. Европейският ни шампион в категория до 86 килограма бе много близо до победата, но в крайна сметка съдиите предпочетоха корееца Парк и отсъдиха в негова полза.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Боксовата легенда Флойд Мейуедър: Все още имам възможност да постигна нови рекорди в бокса
Близо 400 боксьори от 35 държави пристигат в София за боксовия турнир "Странджа"
Проверяват обстоятелствата около инцидента на плувен турнир в Бургас, при който 16-годишно момче почина