Женският отбор по хандбал от Бяла стана шампион на България за първи път

07:47, 16.05.2022
Чете се за: 01:55 мин.
женският отбор хандбал бяла стана шампион българия първи път

Женският отбор по хандбал от Бяла (Русенска област) стана за първи първи път шампион на България. “Белите тигрици”, както ги наричат съгражданите им, спечелиха втория мач от финала срещу Свиленград с 30:25.

Мачът се игра пред пълни трибуни в зала "Арена Бяла", като сред официалните гости бяха президентът на Българската федерация по хандбал Росен Добрев.

През първото полувреме в резултата поведе за кратко отборът на Свиленград за 2:0. Домакините, обаче бързо взеха инициативата в свои ръце, като постепенно обърнаха резултата и в 23 минута водеха с 11:8, като го запазиха до края на полувремето. През втората половина на играта “белите тигрици” от Бяла, бързо поведоха като през повечето от времето поддържаха средно пет гола разлика. Така и въпреки няколкото прекъсвания на играта домакините спечелиха 30:25.

“Наистина ние дълго чакахме, много се подготвяхме, цяла година ние чакахме. Много благодаря на момичетата, които наистина направиха хубав мач", сподели треньорът на победителките Виктория Жосан.

Виктория Жосан е украинка, която живее от няколко години в Бяла.

Най-резултатна от победителките беше украинката спортистка Христина Бабий с 12 гола, а за гостите по 8 попадения направиха Кристина Миланова и Стефка Агова. За най-добър вратар на шампионата беше определена Гергана Александрова от отбора на Свиленград.