Женският шампион по хандбал отпадна от третия по сила турнир в Европа

женският отбор хандбал бяла стана шампион българия първи път
16:04, 16.10.2022 (обновена)
Чете се за: 02:15 мин.

Женският шампион по хандбал Бяла отпадна от евротурнира Купата на ЕХФ от гръцкия Анагениси.

Първият мач от втория кръг на турнира между двата тима завърши при резултат 21:21. Това е третия по сила турнир на Стария континент.

Местните "бели тигрици" формално се водеха гости, но въпреки това водеха в резултата още от началото. Преднината им достигна четири гола, но на почивката изоставаха с 10:11. След неколкократна смяна на водачеството, финалната сирена дойде при 21:21.

Най-резултатна бе звездата на българския тим Кристина Баби, която се отчете с 10 попадения.

"В защита много ни вкараха. Имахме грешки в пасовете. За първи път играем на европейско ниво и всички сме малко напрегнати", сподели след равенството треньорът на Бяла Виктория Жосан.

В реванша възпитаничките на Виктория Жосан изоставаха на почивката с 4 гола при резултат 15:19. След паузата гъркините отново бяха по-резултатни, което им помогна да се поздравят с победата.

"Отборът на Бяла е много добър, но с добрата защита през първия мач и атаката днес успяхме да ги преодолеем", сподели след двубоя треньорът на Анагениси Стелиос Сейрекидис.

"Такива турнири винаги са плюс, защото отборът расте нагоре. На мен играта ми хареса, но късметът не беше с нас", коментира Виктория Жосан след загубата.

Автори: Андрей Кючуков и Светослав Шаламанов

От Саудитска Арабия до Бразилия: Класация на всички участници в Мондиал 2022
Президентите на FIVB и CEV пристигнаха в София за "100 години волейбол в България"