Жертви и ранени по време на поредната нощ на протести срещу полицейското насилие и расизма в Съединените щати.
Най-малко двама души са простреляни в Колорадо, където протестиращи направиха опит да блокират ключова магистрала. Изнервен от блокадата шофьор направил опит да премине с автомобила си през блокадата, на което демонстрантите отвърнали с огън. При стрелбата, обаче, пострадали двама от протестиращите, които са настанени в болница. Стрелба и в Тексас, отново по време на протест, има един загинал. До момента е известно само, че жертвата е от страната на протестиращите, но кой и защо е открил огън, тепърва ще се изяснява.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив