Жирона разгроми Севиля у дома, Довбик блесна с хеттрик за само 6 минути

00:20, 22.01.2024
Чете се за: 02:15 мин.
жирона разгроми севиля дома довбик блесна хеттрик минути

Голямата изненада дотук на сезона в Испания Жирона продължава с отличното си представяне и в домакинския си двубой от 21-ия кръг разби с 5:1 Севиля, за да оглави отново подреждането в Ла Лига.

На "Естадио Мунисипал де Монтивили" срещата далеч не започна толкова тежко за гостите, които дори поведоха в 13-ата минута чрез Исаак Ромеро, който получи подаване от Адрия Педроса.

Отговорът на "бяло-червените" обаче беше светкавичен и в рамките на само шест минути между 13-ата и 19-ата украинският нападател Артьом Довбик избухна с хеттрик, нанасяйки съкрушителен удар на съперника.

Първо, в 13-ата минута Довбик засече с глава центриране на Савио, две по-късно оползотвори асистенция на Порту, а в 19-ата матира за трети път стража Марко Дмитрович с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Авансът от 3:1 в полза на домакините се задържа до края на първото полувреме, а след почивката Виктор Циганков покачи на 4:1, за да дойде и моментът на Кристиан Стуани, който в 89-ата минута оформи крайния резултат в мача.

Поредното страхотно представяне от страна на Жирона изкачи отбора на върха в класирането на испанското първенство с актив от 52 точки, на една пред втория Реал Мадрид, който има изиграна една среща по-малко.

Междувременно, Севиля запазва 17-ото място с 16 пункта, оставяйки само на един над опасната зона.