Световната №2 Наоми Осака напусна със сълзи на очите преждевременно пресконференцията си преди първия си мач на турнира в Синсинати след въпрос, свързан с нейната връзка с медиите.
Неотдавна японката се оттегли от участие на два от турнирите от Големия шлем с цел да запази психичното си здраве, което според нея е изложено на риск заради срещите и с медиите.
Поради тази причина Осака не е играла нито един турнир, организиран от WTA, от Ролан Гарос насам. Наоми все пак се появи на Олимпийските игри в Токио, където всички възлагаха на нея надежди да донесе златен медал на Япония, но тя бе спряна в третия кръг от Маркета Вондрушова.
Вчера по време на пресконференцията в Синсинати четирикратната шампионка в турнирите от Големия шлем бе попитана агресивно от журналист как намира баланс между това да се грижи за психичното си здраве и в същото време да използва медиите като платформа за своите каузи и интереси.
След размяна на реплики между японката и анализатора тя отговори, че все още се опитва да намери този баланс, след което избухна в сълзи.
Това наложи Осака да напусне за кратко залата, заради което и самата пресконференция беше спряна. Междувременно, агентът на Наоми застана за момент на нейното място и обвини журналиста в тормоз.
Малко по-късно световната №2 се върна и отново седна на стола, за да може все пак срещата и с медиите да бъде завършена.
Наоми Осака очаква тази вечер да научи името на първата си съперничка в Синсинати, като тя чака победителката от срещата Су-Вей Сие и Кори Гоф.