Жюлия Симон спечели масовия старт в Руполдинг от Световната купа по биатлон

жюлия симон спечели масовия старт руполдинг световната купа биатлон
17:34, 15.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Жюлия Симон спечели масовия старт на 12.5 километра за жени от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

Французойката направи три грешки в стрелбата, но компенсира в ски-бягането и финишира първа за време 32:52.0 минути. Това е трета победа за Симон този сезон и шесто поредно качване на подиума.

Втора остана италианката Лиза Витоци с един пропуск в стрелбата и изоставане от 2.6 секунди след победителката.

Призовата тройка допълни друга френска представителка - Анаис Шевалие-Буше, с една грешка на огневия рубеж и на 6.7 секунди след Симон.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното подреждане за Световната купа французойката Симон увеличи аванса си на върха и води със 756 точки, пред Елвира Йоберг от Швеция с 615 точки и италианката Лиза Витоци с 538.

Лил победи Троа с 5:1 във френската Лига 1
Само за ден: 28 шофьори са установени да карат след употреба на алкохол, а 17 – след употреба на наркотици