Националът на България преодоля квалификациите в тройния скок
България ще има още един представител на финал на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18-годишна възраст в Банска Бистрица, Словакия. Зинга Барбоса Фирмино намери място сред най-добрите 12 състезатели в тройния скок на словашка територия.
Българинът преодоля квалификациите, след като в най-добрия си опит постигна 14.67 метра, а в другия си се отчете с 13.33 м. Българският лекоатлет е десети в пресявките. След като Радина Величкова спечели златото на 100 метра и се класира на финала в скока на дължина, Фирмино затвърди силното българско представяне.
В тройния скок само двама състезатели преодоляха квалификационната норма от 15.10 м. Французинът Емануел Идина записа личен рекорд от 15.25, докато гъркът завърши след него с 15.20 м.
Финалът в дисциплината е утре (неделя) от 17:00 часа българско време и може да бъде наблюдаван на живо по БНТ 3.
Валентин Андреев и още трима млади атлети ще участват на Европейската купа по хвърляния в Никозия
Осем лекоатлети ще представят България на Балканския шампионат по спортно ходене
Започна обновяването на лекоатлетическата писта на Националния стадион „Васил Левски“
Политически престрелки на фона на войната в Близкия изток и в навечерието на предизборната кампания
Румен Радев заяви, че има ясна посока за разграждане на олигархичния кръг
Двама души загинаха, а четирима са тежко ранени при жестока катастрофа край Радомир (СНИМКИ)