Зинга Барбоса Фирмино също на финал на еврошампионата по лека атлетика в Банска Бистрица

Националът на България преодоля квалификациите в тройния скок

14:43, 20.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.

България ще има още един представител на финал на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18-годишна възраст в Банска Бистрица, Словакия. Зинга Барбоса Фирмино намери място сред най-добрите 12 състезатели в тройния скок на словашка територия.

Българинът преодоля квалификациите, след като в най-добрия си опит постигна 14.67 метра, а в другия си се отчете с 13.33 м. Българският лекоатлет е десети в пресявките. След като Радина Величкова спечели златото на 100 метра и се класира на финала в скока на дължина, Фирмино затвърди силното българско представяне.

В тройния скок само двама състезатели преодоляха квалификационната норма от 15.10 м. Французинът Емануел Идина записа личен рекорд от 15.25, докато гъркът завърши след него с 15.20 м.

Финалът в дисциплината е утре (неделя) от 17:00 часа българско време и може да бъде наблюдаван на живо по БНТ 3.

Американец обогати селекцията на Спартак Плевен
На път с БДЖ през лятото: Пътници се разхлаждат с вентилатори, понеже няма климатици