Златен медал за Камерън Макевой в спринтовото плуване на 50 м на Игрите в Париж

Британецът Бенджамин Прауд, който е световен шампион от 2022, спечели сребърния медал, като завърши на 5 стотни зад австралиеца, а трети е французинът Флоран Манаду.

Камерън Макевой
21:53, 02.08.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Австралийският плувец Камерън Макевой стана олимпийски шампион в спринтовото плуване на 50 метра свободен стил. 30-годишният Макевой спря хронометъра на 21.25 секунди, като все пак не се доближи до световния рекорд на бразилеца Сесар Фильо Сиело (20.91), както и до олимпийския рекорд на американеца Кейлъб Дресел, който днес остана на шесто място. Макевой бе световен шампион на 50 метра във Фукуока (Япония) преди година.

Британецът Бенджамин Прауд, който е световен шампион от 2022, спечели сребърния медал, като завърши на 5 стотни зад австралиеца, а трети е французинът Флоран Манаду, който изостана на 31 стотни от лидера. Ветеранът Манаду е олимпийски шампион в дисциплината от Лондон през 2012.

Роденият във Велинград Кристиан Голомеев, но състезаващ се за Гърция, завърши на пето място с време 21.59 секунди.