Жители на Благоевград подадоха сигнал за опасно кръстовище, което е много натоварено, особено в сутрешните часове, когато много ученици го ползват, за да пресичат за училище. Хората от квартала, предлагат да се вземат мерки, преди да станат инциденти.

Едно от най-натоварените кръстовища в града се намира между кварталите "Еленово" и "Ален мак". Кръстовището не е регулирано със знаци, пешеходните пътеки са почти изтрити.
"Нито има знаци, нито нищо. Има един единствен знак. Маркировката е в лошо състояние. Лошото е, че Благоевград не е само центърът, а и кварталите, като например "Еленово"и "Ален мак". Все едно сме на писта, няма кръгово, светофари, легнали полицаи, тук минават и деца, които тръгват на училище и детска градина", подчерта Ивайло Димов - жител на Благоевград.
Той разказа за това, че е бил свидетел на пътни инциденти на мястото, близо до което има три училища и две детски градини.
"Първата причина да е толкова опасно кръстовището е високата скорост. Когато има пешеходци, те биват отбягвани като на боулинг, за да не бъдат ударени. В която и посока автомобилът да иска да завие, той няма никаква видимост - всякакви предпоставки за катастрофи", категоричен е Георги Бързаков - автоексперт.
Вижте прякото включване на Владислава Миланова
ВАС отмени окончателно поскъпването на цената за паркиране в синята зона в Бургас
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити
След колективни оставки – децата със спешни хирургични случаи във Варна ще се лекуват в други болници
Адв. Мария Петрова: Предполага се камерите с охранителна цел да са извън обектите и да имат съответните стикери
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите с "ДПС - Ново начало", БСП и ИТН