Регистрирана в Швейцария мултинационална корпорация е проявила интерес за изкупуване на дълга на Националната електрическа компания.
Ангел Божилов, енергиен експерт, КТ "Подкрепа": Говорим за швейцарска компания, която очевидно оценявайки бизнес възможностите в България се е постарала през определени канали да се опита да узурпира всички тези операции, за които говорим. Нямаме абсолютно нищо против това да се случи, ако тази корпорация дойде да извърши една прозрачна - дали ще е под формата на рефинансиране на заеми или ще е... приватизация. Вероятно целта не е да се оздрави НЕК, а може би да се откъснат от нея жизнеспособни парчета, които да утре да преминат в частни ръце.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"