Както разбрахме и от прогнозата за времето - днес отново ще е слънчево, около и след обяд горещо с максимални температури между 32 и 37 градуса. Това си е същински хладно време в сравнение с очакванията за утрешния ден, когато термометрите се очаква да отбележат рекорди.
Дойде познатият ни вредител - жегата. Настани се удобно в дома, офиса, по улиците. Да не говорим за обществения транспорт... Отърване няма. Поне в идните дни.
Яжте повече краставици! Истински топовен салют в сърцето на жегата. Пресни плодове и зеленчуци също помагат. Но - бързите храни не са никак препоръчителни, защото най-често продуктите вложени в тях не винаги са пресни. А и са доста тежки за организмът ни. Освободете място в хладилника...
В жегата трябва да пием поне по два литра вода на ден. В тези дни кафето не е препоръчително, защото кофеинът дехидратира организма. Ако все пак не можете без ароматната напитка - лекарите препоръчват и по чаша вода допълнително.
Според лекарите водата, която пием по време на горещините трябва да е със стайна температура, защото прекалено студената стресира организма ни и носи риск от простуда. Все пак добра хитрост е да замразим водата във фризера - защото така може да ни донесе приятна разхлада по време на работа.
А ако си нямате климатик - направете си! Напълнете стъклена купа с ледени кубчета, добавете малко студена вода и поставете пред най-обикновен вентилатор - ефектът е моментален!
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите