ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Асансьорът при изхода на метрото към Женския пазар ще бъде пуснат до дни

БНТ2-София от БНТ2-София Цветелина Борисова - Тиркова
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 00:46 мин.
У нас

Почти година асансьорът на метростанция "Лъвов мост" откъм Женския пазар не работи, сигнализират зрители на Българската национална телевизия. След като отправихме запитване от Столичния Метрополитен заявиха, че съоръжението ще бъде пуснато в експоатация до края на тази седмица.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Асаньорът е един от най-натоварените в София и с него се придвижва голяма част от посетителите на Женския пазар. Въпреки че трудно изкачват стъпалата с тежките торби или колички с багаж и покупки, хората, минаващи често оттам, вече са свикнали, че не могат да разчитат на съоръжението.

      Колкото и да натискаме копчето тук, асаньорът няма да дойде, защото е повреден от много време.

      Бистра Петкова: "От една година не работи."

      "А някога работел ли е?"

      Бистра Петкова: "Да, работеше и беше много удобно, но сега е някакъв ужас. Толкова е натоварена тая метростанция."
      Петранка Рангелова: "Тежи ни много, защото не работи асансьорът долу. Да много е трудно."

      Обърнахме се с проблема и към Столичния Метрополитен. На следващия ден след нашето запитване ремонта на съоръжението беше започнал и вече се извършваха технически проби.

      Инж. Румен Стоянов, Метрополитен София: "Асансьорът беше спрян на 19-и октомври, миналата година за основен ремонт. Срокът за ремонт се удължи поради затруднение с доставката на повдигателния механизъм. В момента се извършват настройки и след преглед на асансьора от Инспекцията за технически надзор ще бъде пуснат за движение."

      Допълнително забавяне е имало и заради обявяването на обществена поръчка за новите резервни части. Очаква се до края на седмицата техническата експертиза на подемното съоръжение да стане готова и то да бъде пуснато. През това време пътниците могат да използват остналите 6 асансьора и 4 ескалатора на метростанция "Лъвов мост".

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?