Бабите от пазарджишкото село Цар Асен се запалиха по футбола. Поводът обаче не е европейското първенство, а новите джаги в пенсионерския клуб. Те са дарени от англичани, избрали да живеят тук. Когато не се състезават, жените помагат на кмета в облагородяването на градинките и алеите с цветя.
В Цар Асен живеят близо 250 души. Най-голямо е оживлението в пенсионерския клуб - особено край футболните джаги.
Европейското първенство по футбол допълнително мотивира бабите в селото да стават все по-големи специалисти. Някои дори залагат за резултати.
Малкото кметство на Цар Асен няма възможност да плаща за озеленители, затова бабите тук съвсем доброволно са приели да изпълняват тази задача.
Собственици на 15 от къщите в Цар Асен са чужденци, предимно англичани.
Всички в Цар Асен се надяват на ремонт в пенсионерския клуб. Таванът е прокапал, въпреки че наскоро в него са вложени немалко средства.
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
След агресия в градския транспорт: 17-годишен задържан за нападение над шофьор
Детското отделение в ловешката болница е затворено до края на август заради ремонтн
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“
Огнище на шарка в Благоевградско: Умъртвени са 220 животни в село Тешово