Все още не е преведена цялата сума по сделката, с която пловдивска фирма за производство на метал от скрап купи терена на фалиралия девненски завод „Полимери“.
Макар вече да тече 15-дневният период за въвеждане във владение на новия собственик, от договорените 15 милиона лева са платени само 8. 2 процента от стойността на сделката ще постъпи в бюджета на Община Девня, очакванията са и за разкриването на повече 500 работни места. Очаква се до края на годината опасният трихлоретан, съхраняван на територията на „Полимери“, да бъде превозен до френски завод, където да бъде утилизиран. Процедурата ще се оскъпи заради продадените преди няколко години 4 километра релси на територията на завода, поради което трихлоретанът ще се прехвърли първо в автоцистерни, а след това ще се претовари на влакови, в които ще пътува до Франция. За транспортирането и преработката са необходими допълнителни средства, очаква се Министерският съвет през следващата седмица да отпусне поисканите 12 милиона лева без ДДС. Превеждането на парите от купувача чакат и кредиторите на „Полимери“, които имат да получават над 20 милиона лева.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван