"Боинг" приземи всички си 371 самолета от модела 737 Макс. Причината - нови разкрития, свързани с тежката авиокатастрофа край Адис Абеба.
В неделя, машина от този модел, собственост на етиопските авиолинии, се разби със 157 души на борда.
След анализ на сателитни данни и доказателства от мястото на трагедията, авиационните инспектори решиха да забранят временно полетите на Боинг 737 Макс. За последните 5 месеца това е втора катастрофа с такъв самолет, а паралелите между двата случая дават ясен знак за съществуването на проблем. Това се казва в становището на комисията, наложила забраната.
Междувременно стана ясно, че черните кутии на самолета, разбил се край Адис Абеба, ще бъдат изпратени за анализ във Франция.
Какво се случва, когато бюджетът не е приет навреме - анализ на Фискалния съвет
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
15 дни преди еврото: Експеримент на БНТ провери колко време отнема връщането на ресто