Петдесетина души отново блокираха за час булеварда пред болницата във Враца и заявиха готовността си за гражданско неподчинение, докато въпросът с дълговете на здравното заведение не се реши трайно и окончателно.
Според медиците досегашните мерки са временни, но не дават перспектива за бъдещето на най-голямата болница в Северозападна България. Засега са осигурени само пари за една заплата и медикаменти за десетина дни, казаха лекари.
На днешния протест недоволните пяха революционни песни и извиха хоро. През блокада бяха пропускани само линейките, а градският транспорт и автобусите, които превозват работници за заводите в Мездра и Ботевград не можаха да качат хора от спирките в района и пропуснаха един час от графика си.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?