ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Първи случай на грип у нас
Чете се за: 00:30 мин.
"Галъп": 8 партии ще влязат в парламента, ако...
Чете се за: 03:47 мин.
Задържаха служители на "Пътна полиция" в Хасково
Чете се за: 00:55 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Деца от Кюстендил на "Space Camp Turkey"

bnt avatar logo от Любка Наумова
A+ A-
Чете се за: 00:31 мин.
У нас

Четири деца от Кюстендил ще посетят космическия център за обучение "Space Camp Turkey" в град Измир, Турция. Децата са получили покана за обучение в космическия център след проведен конкурс за есе на космическа тематика, в който участниците разкриват мечтите и представите си за Вселената. Всички одобрени деца са възпитаници на 5-о ОУ „Христо Ботев“ в Кюстендил.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Аннабел Велева, Вейсан Добринишки, Станислав Станиславов и Владимир Стоилков ще имат възможност да облекат костюми за астронавти, да тренират на реални тренажори за подготовка на астронавти и да изпробват движенията в безтегловна среда. Одобрените деца ще получат стипендия в размер на 25% от стойността на обучението, което струва 1220 долара. За да се събере обаче цялата сума, от училището разчитат на дарения.

Искра Владимирова - Директор на ОУ „Христо Ботев“ - Кюстендил: „Бих се обърнала към всеки, който може да помогне - да ни помогне. Защото все още не сме събрали цялата сума.“

"Space Camp Turkey" e център за обучение. Той е създаден по модел на NASA през 2000 година.

Искра Владимирова - Директор на ОУ „Христо Ботев“ - Кюстендил: „Това е международна космическа програма, където се предлага обучение в реални ситуации и реални условия.“

След преминат през обучителния курс участниците ще получат сертификати, които се ценят високо в училищата и университети в много държави.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?