НОВИНИ

Днес спасителите ще стигнат до мястото на катастрофата с българското семейство

Днес следобед спасителните екипи ще стигнат до мястото на катастрофата с малък самолет край Скопие, при която загинаха четирима български граждани. В студиото на Сутрешния блок на БНТ гости бяха експертът по разследване на авиокатастрофи Ангел Борисов и журналистът Костадин Филипов.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      bnt avatar logo
      от БНТ
      07:32, 03.04.2019
      Чете се за: 00:18 мин.
      У нас

      Борисов посочи, че мястото на инцидента е изключително трудно за летене, тъй като представлява поредица от високи върхове. Теренът е много опасен и в този участък не бива да се случва отклонение от маршрута, каза той.

      Той коментира и промяната на решението на пилота, който първо е поискал извънредно кацане в Скопие, а след това е продължил към София.

      Експертът допусна, че освен лошото време, пилотска грешка, трябва да се изследва и вероятността за отказ на двигателя на самолета. Коста Филипов пък разказа подробности за региона, където е катастрофирал самолетът.

      Свали приложението BNТ News
      google play badge
      Свали приложението BNТ News
      app store badge
      Топ 24
      Най-четени
      Електропастири пазят от замърсяване езерата в Пирин
      Електропастири пазят от замърсяване езерата в Пирин
      12 румънски града се включват в българска благотворителна кампания
      12 румънски града се включват в българска благотворителна кампания