Националното сдружение на дребните търговци и превозвачи на горива ще предложи на пресконференция схема за борба със сивия сектор в търговията с горива.
Схемата описва как трябва да изглежда производството и вносът на петролни продукти. Новият Закон за горивата, в който бяха разписани непосилни според малките бензиностанции изисквания, ги накара да протестират.
От "Лукойл" заявиха, че дребният петролен бизнес е в основата на сивата икономика и източва около 1 милиард лева годишно.
От сдружението съобщиха за опити за натиск над негови членове и потвърдиха, че запазват готовността си за протести.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?