При рекорден брой номинации - 352-ма учители се бориха за отличието на фондация "Кузманов" за "Учител на годината" 2016. БНТ е медиен партньор на инициативата. Голямата награда отиде при дългогодишната учителка по български език и литература от Свищов Галя Рошелова.
На награждаването днес дойдоха учители от цялата страна. Номинации тази година, освен учители, можеха да правят ученици и родители, независимо от териториалната или синдикална принадлежност на учителя. Наградата на родителите отиде при младата детска учителка от Варна Стамена Христова. Учениците дадоха своите гласове за Венета Кичукова, учител в селскостопанската гимназия в Първомай, а учителите номинираха за победител Ели Манова от училище "Ерих Кестнер" в столицата. След номинация на директора на СОУ "Николай Катранов" в Свищов за цялостен принос в сферата на образованието голямата награда получи Галя Рошелова.
Галя Рошелова, учител по български език и литература, СОУ "Николай Катранов", Свищов: "Щастлива съм, радвам се, че съм избрала тази професия, че над 30 години съм отдала на децата на България. България има нужда от млади учители, колкото и да не е призната професията учител, ако те усещат, че това е тяхното призвание нека смело да тръгнат по този път".
97 медала от международни и европейски олимпиади са спечелили отборите ни по природни науки
Класна стая за всички: Приобщаващото образование в училище „Васил Левски“ – Караджово
Красимир Вълчев: Родителските срещи не са планирани заради протеста, а отдавна
Красимир Вълчев: Ще има 10% увеличение на заплатите на персонала в учебните заведения
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган