Спецализирания съд в София ще гледа мярката за неотклонение на 31-годишният Тодор Славов, обвинен за убийството на Александър Алексиев - гард на Митьо Очите. Освен за стрелбата,той е обвинен и за участие в организирана престъпна група с лидер Божидар Кузманов - Божо Кравата, наемател на дискотеката в Слънчев бряг, където се разви екшъна.
Тодор Славов е с мярка за неотклонение задържане под стража, наложена му от Окръжния съд в Бургас и потвърдена от Апелативния.Той обжалва.След повдигането на новото обвинение - за участие в организирана група, случаят мина към спецсъда, затова исканетому за по-лека мярка е отнесено към тази институция.
Според извършените досега процесуално следствени действия, два от попадналите в тялото на 46-годишния Александър куршуми са изстреляни от законно притежавания пистолет на Тодор "Щаер". Те са причинили смъртоносни наранявания. Славов е с чисто съдебно минало, останал е на място след стрелбата, доброволно е предал оръжието си, съдействал е на полицията, има постоянен адрес, мотивира се адвокатът му .
Незаконният град край Варна: Днес трябваше да бъде премахната оградата на селището
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в местността Баба Алино