Във Варна вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че реализацията на проекта "Белене" е важен за България. Според нея страната ни трябва да се възползва максимално от факта, че атомната централа има разрешение за строеж. Тя посъветва политиците да избират внимателно бъдещите инвеститори в проекта.
Илияна Йотова, вицепрезидент на Република България: Нека този път да не правим грешката политиците да решават вместо експертите. Нека не забравяме, че това е инфраструктурен проект. Тук професионалистите трябва да кажат тежката си дума, да се направи възможно най-добрия за България проект, най-добрия строеж на централата, с всички прогнози какво ще се прави после с тази енергетика, какво ще се прави с произведената енергия. Всичко това трябва да бъде сложен прозрачно на масата.
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела