Да се възстанови Министерството на българите в чужбина предлага вицепремиерът Красимир Каракачанов. Според него само тогава ще има смисъл от закриването на Агенцията за българите в чужбина. Такова ведомство имаше по време на първия мандат на Бойко Борисов като министър-председател и беше оглавявано от вече покойния проф. Божидар Димитров.
Красимир Каракачанов, министър на отбраната: Трябва да има сериозен държавен орган, за мен е по-добре това да бъде Министерство на българите в чужбина, отколкото една държавна агенция, който държавен орган да осъществява политиката на държавата, спрямо българските общности, защитавайки или отстоявяйки техните и социални, и исторически интереси в някои страни съседни нам, които отричат въобще съществуването на такива български общности.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра