Кметът на Банско Георги Икономов настроява за промяна в законодателството, за да може да се развива планинския туризъм у нас.
На среща с Парламентарната комисия по околната среда и водите към 44-то Народно събрание, която се проведе днес в курортния град, Икономов подчерта, че трябва да се променят четири закона, за да се оптимизира ски зоната над Банско. Той запозна народните представители с потенциала за развитието й, ако бъдат предприети законодателни промени.
Георги Икономов, кмет на Банско: Ще им покажа възможностите за две - три нови писти, един - два лифта. Това сме го проучили. Не е казано, че ще стане или кога ще стане. Въпросът е да знаят какво може да се направи в тази посока и наистина да придобият ясна представа от мащабите.
53-годишен мъж пострада тежко при работа по контактната мрежа на жп гара „Дружба“ в Бургас
Новата линия на метрото: Близо половината от разширението към „Слатина“ е готово
Гонките в София: МВР посочи рисковите булеварди, Столичната община планира писта
Гонките в София: МВР посочи рисковите булеварди, Столичната община планира писта
След оставката на Георги Кандев: Директорът на СДВР Любомир Николов поема поста
НАСА обяви имената на екипажа на следващата си голяма мисия "Артемис III"