Колите намаляха с пъти, няма инциденти, върнахме тротоарите на пешеходците. Това коментира в "Денят започва" кметът на столичния район "Лозенец" Любомир Дреков. От 1 октомври действа нова, разширена сисема на "Зелена зона", която обхвана и части от широкия център на столицата.
Румяна Милова от Центъра за градска мобилност заяви, че и КАТ също трябва да помага за въвеждането на ред. Екипите на Центъра са извършили работа в рамките на 2 месеца, при изискани шест. Основните неща, които да ориентират гражданите за наличието на Зона са изпълнени.
Имаме ежедневни сигнали за въвеждане на "Зелена зона" и в горната част на "Лозенец", събираме данни, там има безразборно паркирани коли по тротоарите, допълни Дреков.
На свой ред Милкова каза, че тези, които недоволстват срещу 4-часовата продължителност на Зоната, могат да използват градския транспорт.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите