Над 1000 млади китаристи се очаква да се включат в юбилейното 20-о издание на Международния конкурс за класическа китара "Акад. Марин Големинов“ в Кюстендил. Музикалния форум ще се проведе от 6 до 9 април. В рамките на три дни млади китаристи от България, Сърбия, Македония, Полша, Косово, Унгария, Англия и далечен Китай ще покажат майсторство в музикалното изкуство.
В журито на конкурса са поканени едни от най-утвърдените имена в България и чужбина, като проф. Панайот Панайотов, Пол Фоулс, Шандор Мещер, Урош Дойчинович, казаха организаторите от местното читалище Братство“.
От 2008-а година фестивалът е включен в културния календар на Министерството на културата и в програмата на Министерски съвет за закрила на деца с изявени таланти. За поредна година ще бъдат раздадени шест стипендии на даровити деца.