Вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов днес връчи знамето на Седми ученически гвардейския отряд от училище „Вичо Грънчаров" в Горна Оряховица.
Знамето беше осветено с тържествен ритуал от Великотърновския митрополит Григорий.
Тържествената церемония се състоя в Спортната зала на града в присъствието на военнослужещи и експерти от Министерство на отбраната и Президентството. По-късно младите гвардейци положиха клетва пред знамето, а в ритуала се включиха и представители на Националната гвардейска част.
Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС
Глобиха директора на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас