Футболен клуб "Пирин Благоевград" обра наградите на церемонията Спортист на годината. Специални гости на церемонията тази вечер бяха председателят на Българската федерация по художествена гимнастика и едно от „златните момичета” на България Илиана Раева и боксьорът Тервел Пулев.
Вратарят на футболен клуб "Пирин Благоевград" спечели приза Спортист на годината за 2015-а в Благоевград. Стражът на орлетата събра най- много точки в анкетата, като остави след себе си двама световни шампиони Георги Гадарджиев канадска борба и Рами Шау таекуон-до. Костов е младежки национал и от началото на първенството в "А" група спечели пет пъти наградата играч на мача.
В класацията при юношите първото място грабна световният шампион по канадска борба Сашо Андреев. При отборите футболен клуб "Пирин" е без конкуренция, а наставникът на орлетата Наджи Шенсой е номер едно при треньорите. Отличия получиха и 50 деца от спортните клубове в града, които са постигнали високи резултати през годината на национални, европейски и световни първенства.