Най-вероятно има пропуски в системата за охраната на Софийския затвор, без тях няма как да се организира подобно бягство. Това е дълго подготвяно престъпление. Това коментира депутатът от ГЕРБ Маноил Манев в студиото на "Денят започва".
Маноил Манев, ГЕРБ: Това ще бъде обект на разследване от страна на МВР, по отношение на тези служители, които са длъжни да работят по оперативната част в затворите. Това е сериозен пропуск и за самата физическа охрана на затвора. Въпреки това трябва да са ясни всички факти, за да можем да го коментираме.
Той призова за преглед на системата за охрана на местата за лишаване от свобода. Там има искания, но трябва да се наблегне на стандарти за охрана и обучение, призова Манев.
Мирослав Рашков: Тръгвам си от МВР заради случая "Петрохан" и замитането на следи към конкретна политическа сила
Под прозорците на ВСС: Пленумът на висшите магистрати се провежда на фона на протести
Напрежение пред кабинета на главния прокурор в Съдебната палата (СНИМКИ и ВИДЕО)
ВСС остави без разглеждане предложението за избор на и.ф. главен прокурор
Казусът с българския европрокурор: Какви са обвиненията срещу Теодора Георгиева?
Задържаха четирима ало измамници, ощетили седем души с около 60 000 евро